Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego „Polmos” w Warszawie, jako spółka akcyjna rozpoczęło swoją działalność z dniem 1 marca 2003 roku w wyniku prywatyzacji bezpośredniej przedsiębiorstwa państwowego. Jednak korzenie firmy sięgają dużo głębiej, bo aż do dwudziestolecia międzywojennego, a ściślej do lat 1918 – 1924, kiedy to powstał Państwowy Monopol Spirytusowy. Można śmiało stwierdzić, że POLMOS w Warszawie S.A. działa na rynku polskim jako jego spadkobierca kontynuując wieloletnią tradycję polskiego przemysłu spirytusowego.

POLMOS w Warszawie S.A. prowadzi działalność gospodarczą w takich dziedzinach jak:

  • produkcja wyrobu pod nazwą SPIRYTUS REKTYFIKOWANY oraz wódek czystych i smakowych,
  • dystrybucja hurtowa i detaliczna alkoholi i innych napojów,
  • eksport alkoholi własnej produkcji,
  • import win z Chile, nabywanie wewnątrzwspólnotowo win z Portugalii, komponentów do produkcji wódek.

     Działalność produkcyjną POLMOS w Warszawie S.A. rozpoczął w 1993 roku we własnej Wytwórni Wódek w Stalowej Woli. Wytwórnia została wyposażona w nowoczesne urządzenia rozlewnicze w pełnym zakresie pojemności od 50 ml do 1750 ml, łącznie ze stacją uzdatniania wody czerpanej z własnej studni głębinowej.

Zdolności produkcyjne Wytwórni przekraczają 4 mln litrów rocznie.

Wódki produkowane w naszej Wytwórni, według własnych receptur, mają niepowtarzalny, łagodny i zharmonizowany smak, co sprawia, że cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno rynku polskiego jak i zagranicznego.

Produkowane są z najlepszego alkoholu etylowego pochodzenia rolniczego wytwarzanego w Polsce. POLMOS w Warszawie S.A. jest również wyłącznym właścicielem znaku towarowego SPIRYTUS REKTYFIKOWANY  i wyłącznym producentem wyrobu pod tą nazwą – znanego w kraju i za granicą.

     POLMOS w Warszawie S.A. sprzedaje własne produkty oraz wina chilijskie i portugalskie za pośrednictwem 4 własnych hurtowni, a także sklepów firmowych. Współpracuje również w tym zakresie z najlepszymi i najsolidniejszymi partnerami handlowymi w sprzedaży hurtowej  i detalicznej. POLMOS w Warszawie S.A. posiada ok. 1,0% udział w rynku alkoholowym w Polsce.

     Od roku 1987, kiedy rząd polski zdecydował przyznać Polmosowi licencję na bezpośredni eksport polskich wyrobów alkoholowych, POLMOS w Warszawie S.A. eksportuje wyroby alkoholowe do wielu krajów świata na zasadach wyłączności. Nasi główni odbiorcy zagraniczni to rynek Stanów Zjednoczonych Ameryki, Japonii, Kanady, Tajwanu i Australii. Wielkość eksportu naszych wyrobów z roku na rok rośnie i już w 2009 roku stanowiła 15,3% ogól pills nej wielkości sprzedaży netto naszej spółki. Oczywiście dla osiągnięcia tak dobrych wyników niezbędne jest wspieranie naszych partnerów zagranicznych w akcjach promocyjnych i marketingowych.

Zarówno tradycje jak i wysokie kwalifikacje pracującej kadry oraz jej zaangażowanie pozwalają Spółce osiągać dobre wyniki gospodarcze, a uzyskane w 2004 roku certyfikaty HACCP i ISO jeszcze bardziej nas mobilizują do utrzymania wysokiej jakości produkowanych wyrobów i ich estetyki.

    POLMOS w Warszawie S.A., będący jednym z najmniejszych producentów wódek w Polsce, na miarę swoich możliwości wspiera wiele akcji charytatywnych

 

Wytwórnia Wódek
w Stalowej Woli
37-450 Stalowa Wola, ul. Niezłomnych 27
tel.15 842 60 76, 15 844 26 36
e-mail: wytworniastalowa@polmoswarszawa.pl

Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego
POLMOS" w Warszawie S.A
00-006 Warszawa ul. Szkolna 2/4
tel.22 826 61 05, 22 826 47 28
REGON: 017474650, NIP 525-22-55-601
e-mail: polmos@polmoswarszawa.pl